1) Сучасний танець — не тільки навчає руху, але і самодослідженню.

Під час занять зазвичай використовується не просте заучування рухів, а даються вправи з сфери соматики, вибудовування тіла, активно застосовуються знання анатомії або образне уявлення про тіло, щоб зробити рух найбільш точним і легким!

2) Сучасний танець — дуже природний й анатомічний.

На відміну від представників класичного балету та комерційної хореографії, вчителі сучасного танцю відштовхуються від анатомії людини, її індивідуальних особливостей і безпеки виконання. Тому ви можете бачити приголомшливо танцюючих виконавців сучасного танцю, яким за 40, 50 і навіть 60! Вони рухаються легко, вільно й амплітудно, і при цьому не шкодять своєму здоров’ю.

3) Сучасний танець — це спілкування.

Причому, спілкування невербальне, дуже живе і чесне. Найяскравіший приклад – контактна імпровізація, несценічний танець, в якому увагу зосереджено не на тому, яка картинка танцю виходить зовні, а на внутрішньому досвіді танцівника, його взаємодії з іншими. Це завжди дивовижні історії. Контакт в сучасному танці – це в першу чергу контакт з собою, розуміння себе і свого танцю. І тоді можливо прожити дивовижний досвід танцю з іншим.

4) Це гармонійний фітнес.

Навантаження в сучасному танці бувають дуже серйозні, але це не проста рутина прокачування основних груп м’язів, а завдяки складним комбінаціям і координаційно важким вправам тіло розвивається гармонійним, сильним, пластичним. І – що важливо – підвищується усвідомленість і володіння тілом. У нас не просто красива картинка, а ми повноцінно володіємо своїм організмом і живемо в ньому!)

5) Це танець на вістрі науки.

На заході є цілий пласт наукового знання, Dance Research, який займається вивченням різних аспектів навчання танцю, впливу танцю на повсякденне життя, і того, як різні дисципліни і методики навчання танцю впливають на тіло та психіку танцівника. Викладачі сучасного танцю постійно вивчають нові дослідження, щоб зробити свою роботу ще більш ефективною.

6) Це майже, як в кабінеті психолога.

Увага до себе, до своїх тілесних проявів і реакцій неминуче веде й до уваги до своїх почуттів, думок, бажань. А значить – ми більше не ховаємося від самих себе, а починаємо краще бачити свої потреби, заявляти про них або йти в бік своїх глибоких щирих бажань. Сучасний танець – дуже чесний вид мистецтва, який не ховається за технікою або масками, а витягує тонкі людські прояви артиста. Тому ті, хто займаються сучасним танцем, неминуче починають займатися своїм психологічним благополуччям, що – своєю чергою – покращує якість життя)

7) Це міждисциплінарне мистецтво.

У сучасному світі мистецтво розширює свої кордони, і все більше художників працює в мультижанрових і мультимодальних напрямках. Танець і відео, танець і текст, танець і фото, танець і аудіо-арт, танець і програмування і т.д. Танцювальні перформанси з’являються і в музейних просторах, і в найнесподіваніших міських локаціях. Тут є величезне поле для поєднання, переплетення і експерименту. Поле, на якому всім вистачить місця!)

8) Кожен може знайти те, що йому близько.

Поле сучасного танцю велике, і комусь до душі займатися технікою, розучувати танцювальні комбінації, комусь – займатися театральною стороною і брати участь в танцювальних виставах або займатися усвідомленістю, уважністю і свободою тіла, можна займатися танцювальним перформансом, імпровізувати і розвивати свій вільний танець, захоплюватись техніками взаємодії на зразок контактної імпровізації, хтось може принести танець туди, де ніхто його не чекав, комусь близький автентичний рух або танцювально-рухова терапія.

9)Це задоволення.

Не тільки від руху і роботи м’язів, хоча і це теж – як і в спорті, фізкультури, фітнесі і т.д. Але танець – це більше, ніж фітнес, це радість, політ, можливість проявитися через тіло, не соромлячись і не замислюючись про те, що це якось некрасиво або ніяково. Це ще один ступінь свободи, це ціла гілка життя – яскрава, насичена і дуже об’ємна!

10)Пишайтеся та вірте у себе! Сучасна хореографія розкриває заховані глибини людської душі!