Тонко відчуває таланти російський і французький балетмейстер Маріус Петіпа так і не зміг побачити в Агрипині Вагановій дару балерини. Колись він писав у своїх щоденниках, що в театрі «у двадцять дев’ятий раз дають балет “Раймонда”, а пані Ваганова жахлива», тому на балет він не піде. У день свого вісімдесятиріччя Петіпа залишив приблизно такий самий запис: «Увечері мій балет” Перлина “. Г-жа Ваганова жахлива … У театр я не йду ». Тим часом, Грушенька Ваганова сьогодні добре відома всім любителям цього чарівного мистецтва.
Агрипина Ваганова, одна з найвідоміших балерин, стала першим професором хореографії в Росії. Результатами її праці стало «виховання» цілої плеяди талановитих танцівниць, серед яких Тетяна Вячеслова, Наталя Дудинська, М. Семенова, Г. Уланова, Фея Балабіна, Алла Шелест і багато інших чудових балерин. Книга «Основи класичного танцю» авторства Ваганової майже відразу ж після публікації була переведена практично на всі мови Європи і очікувано стала настільним посібником для педагогів.
Одна з найвідоміших танцівниць за радянських часів привела в струнку систему традиції імператорського балету – російської класики. У 1957 р. її ім’я було присвоєно хореографічному училищу в Ленінграді. Величезна заслуга Агрипини Ваганової ще і в тому, що коли у 1917 році весь Російський балет «переїхав» у США, на батьківщині залишилася тільки школа цієї талановитої балерини, з класу якої вийшли всі найбільші танцівниці СРСР.