За підтримки М.М. Поплавського ансамбль народного танцю «Київ» КНУКіМ під керівництвом зав. кафедри народної хореографії канд. пед. наук, проф. І.М. Гутник побував у Королівстві Нідерланди, де взяв участь у 30-му ювілейному Міжнародному фестивалі SIVO-2014, який відбувся у мальовничому місті Одоорн.
Цього року фестиваль об’єднав професійні та аматорські хореографічні колективи з 16-ти країн світу, а саме: з Аргентини, Болгарії, Вірменії, Ізраїлю, Іспанії, Італії, Коста-Ріки, Німеччини, Парагваю, Польщі, Росії, Словенії, Таїланду, України, Хорватії та Нідерландів.
Обов’язковою умовою фестивалю є використання живої музики, тому до студентів кафедри народної хореографії приєднався ансамбль народної музики «Гарнограй», який очолює ст. викладач КНУКіМ Сергій Дідок.
Запрошення на фестиваль до Нідерландів подарувало ансамблю «Київ» можливість відвідати також інші європейські країни. Так, по дорозі на фестиваль учасники колективу завітали у столицю Чехії.
Там вони здійснили 4-годинну пішохідну екскурсію із професійним гідом, а також мали достатньо часу, щоб прогулятися затишними вуличками Праги і придбати сувеніри на згадку.
Тому в м. Одоорн колектив прибув вже з позитивними емоціями і враженнями.
По приїзді відбулося знайомство з сім’ями місцевих жителів, які виявили бажання приймати в себе гостей з України.
Особливістю цього фестивалю є те, що всі його учасники живуть в голландських сім’ях. Це дає можливість краще пізнати один одного, а також вивчити культуру, побут, традиції та мову. Саме з цією метою і був започаткований фестиваль SIVO ще 30 років тому.
А в переддень фестивалю в центрі міста Одоорн ансамблі «Київ» та «Гарнограй» дали сольний концерт.
Впродовж фестивалю було безліч мистецьких заходів та виступів на різних сценічних майданчиках. В кожному концерті брали участь різні хореографічні колективи, тому студенти КНУКіМ мали можливість подивитися виступи всіх учасників фестивалю і ознайомитися з хореографічною культурою різних народів світу, адже отриманні знання їм знадобляться в подальшій балетмейстерській та виконавській діяльності.
Хоча програма фестивалю і була насиченою, але часу для відпочинку теж не бракувало. Всім, без сумніву, запам’ятався пікнік, який організували для українського колективу їхні голландські родини.
Всі гарно розважилися: смачно поїли, пограли у волейбол, поспівали, потанцювали, навіть у національних голландських дерев’яних черевиках – кломпах.
Ці черевики – своєрідний символ Нідерландів: кожен, хто побував у цій країні, купує собі сувенір-черевичок на згадку. Їх можна побачити скрізь, наприклад, у парку-музеї під відкритим небом, де теж встигли побувати українські студенти.
Організатори, місцеві жителі, гості та учасники фестивалю завжди радо зустрічали українців – учасників ансамблю «Київ», які вражали всіх не лише своєю професійною підготовкою, а й високим рівнем культури, щирістю, доброзичливістю та бажанням знайти нових друзів.
А під час святкової ходи містом ніхто не стримував своїх емоцій від запальної музики, пісень і танців українців!
Урочистим і водночас щемливим було закриття фестивалю; за традицією, в небо здійнялися кольорові кульки з державними прапорами країн-учасниць фестивалю.
Подорож українських учасників фестивалю додому розпочалася екскурсією по м. Амстердам; студенти також гуляли вулицями міста, каталися на катері й милувалися вечірнім містом.
Наступного дня в Німеччині в м. Дрезден учасників групи зустрічав гід, який провів цікаву екскурсію містом, що славиться своїми музеями та картинною галереєю.
В Україну колектив повернувся сповнений позитивних вражень і емоцій, хоча сил довелося потратити чимало на подорож, насичену концертами, екскурсіями і новими зустрічами.