У жовтні в м. Южноукраїнськ відбувся фестиваль «Збережемо козацьку славу – Збережемо Бузький гард». Учасником цього заходу став і ансамбль народного танцю «КИЇВ» КНУКіМ.
Організатори фестивалю силами провідних мистецьких колективів намагалися не лише подарувати свято ветеранам АТО, а й привернути увагу небайдужих українців до проблеми збереження національного парку «Бузький гард» на Миколаївщині – однієї з найдавніших пам’яток козацтва, який у 2008 році став переможцем всеукраїнської акції «7 природних чудес України».
Понад 20 років активісти, провідні українські біологи намагаються не допустити підняття рівня води в Олександрійському водосховищі, яке з одного боку буде сприяти генеруванню додаткової електроенергії в Україні, проте з іншого – може призвести до знищення унікальної екосистеми каньйону річки Південний Буг та історичних ландшафтів.
Саме завдяки зусиллям активістів, жителів Южноукраїнська, «Бузький гард» вдається довгий час рятувати. Приємно, що ансамбль «Київ» під керівництвом Ірини Миколаївни Гутник цього року теж долучився до всіх небайдужих і зміг зробити свій внесок у цю благородну та нелегку справу.
А запросив колектив до участі талановитий студент 4 курсу Кафедри народнопісенного виконавства КНУКіМ, житель міста Южноукраїнськ – Андрій Маргосян, який не лише брав участь у концерті як виконавець, а доклав багато зусиль до організації фестивалю, що пройшов на високому рівні та викликав багато схвальних відгуків у всіх присутніх!