Хореографічне мистецтво постійно розвивається, видозмінюється та знаходить нові можливості людського тіла. Техніка виконання того чи іншого елемента інколи настільки змінюється, що не можливо впізнати походження. З’являється синтез слів та танцю, пластичні вірші та хореографічні новели.
Викладач хореографії вищої школи зобов’язаний завжди тримати «руку на пульсі», бути яскравою та неповторною особистістю, і найголовніше — стати лідером для своїх студентів. Викладач танцю — це вольова, витримана і вимоглива людина. Вона повинна мати проникливе око, бути здібною, помічати всі недоліки і помилки своїх учнів на уроках і репетиціях. У педагогіці немає «несуттєвих» дрібниць: із багатьох, інколи майже непомітних частинок складається характер, образ думок, весь зовнішній вигляд майбутнього спеціаліста.

Основними професійними та особистісними якостями викладача вищої школи має бути цілеспрямованість, ініціативність, дисциплінованість, вимогливість до себе та інших. Заняття хореграфією — не проста забава, як може дехто вважати. Для гарного вигляду та створення різнобічних технічних можливостей тіла весь свій час потрібно присвячувати виснажливим тренуванням з великими навантаженнями. При виконанні досить складних рухів необхідно фокусувати увагу на всіх частинах тіла, одночасно розслабляти та напружувати різні групи м’язів, а також зосереджуватися на музичному супроводі, який має бути єдиним цілим з виконавцем. Зрозуміло, що не кожному під силу залишитися в цій професії. Тому деякі особистісні якості можна отримати задовго до обрання свого фаху, наприклад витримка та терпіння.
Ще однією рисою сучасного викладача має бути оптимізм. Вища школа перебуває на межі навчання і вже реальної роботи. Тому необхідно створити надію на світле майбутнє та впевненість у своїх силах. Система української вищої освіти поступово видозмінюється і вдосконалюється відповідно до сучасних потреб.

Основною метою професійної хореографічної підготовки є створення різнобічно розвиненого фахівця-універсала, що одночасно має навички виконавця, педагога та балетмейстера. Через постійну стрімку зміну техніки виконання потрібно щоденно розвиватися самостійно.