Днями в Україні повноцінно запрацював цифровий студентський квиток. Він вже доступний у додакту Дія. Проєкт розробили Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством освіти і науки.

Завантажити електронний студентський можна за допомогою сервісу «Дія». Що таке Дія? Це проєкт Міністерства цифрової трансформації щодо втілення глобальної ідеї “держава у смартфоні”. Сервіс об’єднав низку держпослуг. В перспективі Дія має об’єднати всі державні послуги на одній платформі. Вже до кінця 2020 року планують оцифрувати до 50 найпопулярніших державних послуг.

Як відбувається впровадження е-студентського

Оцифрування квитків відбуватиметься за згоди користувача на використання персональних даних, що містяться в Реєстрі студентських (учнівських) квитків Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
Е-квиток формуватиметься автоматично, якщо у користувача є усі необхідні відомості про студентський/учнівський квиток державного зразка в Реєстрі ЄДЕБО.
Кожен студентський містить унікальний електронний ідентифікатор – QR-код.
Перевірка достовірності е-квитка відбуватиметься за допомогою технічних засобів без додаткового пред’явлення документа, що посвідчує особу.