👉Займаючись популяризацією сальси, Джонні Пачеко проявив себе цілком проникливим менеджером. Він розумів, що нова музика навряд чи буде користуватися великим попитом в спеціалізованих магазинах через високі націнок. Недовго думаючи, Джонні і його партнер Джеррі Масуччі завантажили багажник автомобіля пластинками, записаними у власній студії звукозапису, і вирушили в народ, в іспанська Гарлем. У людних місцях вони включали свою музику і задешево продавали її усім зацікавленим.+
👉Сальса займає 4-е місце після хіп-хопу, джазу і степу по сприятливому впливу на здоров’я. Такими є результати дослідження Центру по контролю і профілактиці захворювань США.
👉Існує легенда, що сальса народилася на тісних латиноамериканських кухнях. Під час великих свят господаркам доводилося лавірувати між гостями, здійснюючи ефектні рухи тілом. Спроби утримати рівновагу, не упустивши з рук гарячих страв, і стали основою для створення танцю. Але це всього лише цікава версія.
👉У 2005 році було проведено першу світову першість з сальси. Центром тяжіння шанувальників жанру став Лас-Вегас, який продовжує щорічно приймати в свої обійми всіх, небайдужих до кубинського танцю.
👉Поширенням сальси в Росії ми зобов’язані кубинським студентам, які стали приїжджати в нашу країну в 90-х роках.
👉У Великобританії танець привезли колумбійці в 80-х роках, коли манірні англійці змінили міграційну політику з метою ліквідації проблеми нестачі робочої сили.
👉У списку найбільш відомих танцюристів сальси звучать такі імена: Магна Гопал, Шон Брістол, Джонні Васкес, Хуан Матос, Леон Роуз.
👉Говорити про сальси можна годинами, але краще насолодитися нею у виконанні різних акторів. У фільмі “Співак” (2006) Марк Ентоні перепел багато пісень Ектора Лаво, одного з найвідоміших співаків у жанрі сальси. Помилуватися танцями можна в кінострічках “Народжений романтиком” (2000), “Королева сальси” (2001) і “Танцюй зі мною” (1998).