Туфлі з металевими набійками з’явилися тільки в часи джазу. Спочатку степ танцювали в сабо і черевиках на дерев’яній підошві.
Починаючи з 1989 року, 25 травня всі танцюристи відзначають день степу. Дата обрана не випадково. У цей день народився майстер степ-дансу Білл Робінсон. У США свято набуло офіційного статусу.
У фільмі «Маленький полковник» 1935 Білл Робінсон виконує свій знаменитий “ступінчастий степ” разом з кінозіркою Ширлі Темпл, наймолодшою володаркою премії «Оскар». Це була перша кінострічка, у якій танцювали представники чорної та білої рас рука об руку. З цієї причини фільм був заборонений до показу в південних штатах.
Під час Другої світової війни Фред Астер надихав американських солдатів імпровізованим виконанням степу. Він спеціально прилетів до Лондона, щоб підняти бойовий дух співвітчизників перед висадкою в Нормандії.
На початку XIX століття степ вважався танцем чорношкірого населення США, оскільки був тісно пов’язаний з розвитком джазу. Джазові мелодії немов були створені для виконання чечітки, тому танець в 20-х роках називали «джазовим» і ніяк інакше.
У 1920 році степ став розвагою для колишніх любителів міцного алкоголю. Сухий закон, прийнятий в США в тому році, ставив під повну заборону виробництво і продаж алкогольної продукції. Щоб хоч якось розважити аудиторію, власники питних закладів запрошували чорношкірих степістів.
У 2000 році в Книзі рекордів Гіннеса з’явився запис про степіста Джеррі Адамса. Цей танцюрист подолав відстань від Вашингтона до Нью-Йорка за 6 годин. Що тут примітного? Те, що він зробив це, відбиваючи дріб чечітки. До слова, відстань між кінцевими точками склала 328 км.
Є в Книзі рекордів ще один запис, присвячений цього разу найшвидшому степісту. 28 ударів в хвилину – такий результат Майкла Райна Флетлі, хореографа ірландського походження. Рекорд був зафіксований в 1989 році. Рівно через 9 років танцюрист побив власний рекорд, встановивши нову планку в 35 ударів. Але не тільки цим знаменитий Майкл Флетлі. Його масштабні танцювальні шоу, зокрема «Lord of the dance» і «Feet of Flames», завоювали любов шанувальників чечітки по всьому світу.