В рамках курсу відкритих лекцій «Культурна дипломатія» за ініціативи Департаменту міжнародного співробітництва та завідувача Кафедри міжнародних відносин, професора Інни Костирі на Факультеті міжнародних відносин відбулась урочиста зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном.

«Щиро вдячний за запрошення до Університету культури. Для мене велика честь знаходитись тут. Ті знання, що ви здобуваєте у виші – це серйозна база, фундамент, який допоможе вам у майбутньому прогресивно працювати в дипломатичних установах», – зауважив пан посол.

На зустрічі Руслан Болбочан інформував студентів щодо дипломатичних відносин між Україною та Молдовою, а також відповів на питання молоді стосовно трендів і тенденцій у світовій політиці, складнощів при роботі у дипломатичних представництвах та ролі України у світовій дипломатії.

За словами Посла Республіки Молдова, наші країни інтенсивно співпрацювали вже з проголошення їх незалежності. Наразі підписано більш як 220 міжнародних угод між сусідніми державами та й надалі ведеться активне співробітництво в торгово-економічній, екологічній і культурно-гуманітарній сферах.

«Наші народи єднає історія, культура, великий спільний кордон та духовні цінності. Ми постійно ведемо активні політичні діалоги, налагоджуємо взаємовідносини та вдосконалюємо потужну правову базу з Україною. Сумісними зусиллями України та Молдови організовано декілька бізнес-форумів та відкрито три почесні консульства, де обговорюються  проекти по розвитку інфраструктури, культури, економіки і торгівлі», – сказав Руслан Болбочан.

Студентська молодь також дізналась, що за останні роки в Одеській області відкрито пункт пропуску через кордон. Це є сучасною європейською практикою і пріоритетним напрямом розвитку наших держав. Окрім того Україна, Молдова та Грузія створили Міжпарламентську асамблею, метою якої також є спільний захист інтересів, забезпечення європейського майбутнього та поглиблення співпраці між трьома країнами на міжнародній арені.

Наприкінці цікавої та інформативної лекції спікер дав поради студентам Кафедри міжнародних відносин. Аби стати хорошими дипломатами в майбутньому, молодь повинна багато читати, вивчати мови, мати психоемоційну підготовку та кожен день пізнавати щось нове.