На Кафедрі сучасної хореографії КНУКіМ свято, адже до Києва приїхав виконавчий директор і художній керівник танцювального центру «Dance City» Ентоні Бейкер (Великобританія, Ньюкасл). Його попередній фаховий досвід включає роботу художнім керівником компаній «Dance Digital» та «Gloucestershire Dance».

На зустрічі-знайомстві говорили про «Сучасний танець: від ідеї до міжнародного арт-ринку. Європейський досвід і нові можливості для України».

1

Один з основних напрямів роботи Бейкера над танцем – це прагнення донести танець як форму мистецтва до якомога ширшої аудиторії та вивчення шляхів розкриття людської індивідуальності за допомогою танцю з різними мотивами: чи для приємного проведення часу, чи для підтримки свого тіла в хорошій фізичній формі, чи для реалізації себе в танці як у професії.

Лекція, яку читав Ентоні для студентів Кафедри сучасної хореографії – це спроба за допомогою провокаційних питань і цікавих прикладів мотивувати студентів молодших курсів більш усвідомлено ставитися до навчання і планувати своє танцювальне майбутнє. Активними учасниками лекції-діалогу стали і старшокурсники, багато з яких знають англійську і спілкувалися з Бейкером його рідною мовою.

2

У своєму танцювальному центрі Ентоні займається плануванням та розробкою стратегічних напрямків розвитку центру, створенням нових постановок і програм, тісно співпрацюючи з танцювальними колективами регіону як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Бейкер сподівається з користю використати свої знання і допомогти у розбудові культурної політики України та включенні мистецтва до сучасного життя суспільства. Для нього мистецтво – це форма соціальної активносnі, в якій може брати участь кожен.

3

Знайомство Ентоні із КНУКіМ почалось з екскурсу репетиційними аудиторіями, де у студентів відбувались лекції. Гість відзначив високий рівень професійної підготовки студентів і погодився обговорити подальшу співпрацю з Кафедрою сучасної хореографії КНУКіМ.

Як зробити правильний для себе вибір і знайти те, чим більш за все хочеться займатися? Чи закінчується професійне життя танцюриста, коли він не може більше танцювати на сцені? Всі ці питання були порушені в лекції експерта. На жаль, протягом однієї пари неможливо дати на них вичерпані відповіді, тому зустрічі продовжаться.

4

Наразі обговорюються питання проведення аудиторних лекцій, майстер-класів, практичних семінарів, а також обмін студентами та спільні соціальні проекти між танцювальними центрами Великобританії та Кафедрою сучасної хореографії.

«Більшість із вас думають про те, щоб виїхати з України, – говорив Ентоні, – але розвиватись професійно в іншій країні дуже важко. Ви – танцювальне майбутнє України і можете створити новий виток у мистецтві хореографії, піднести культуру на новий рівень. Тут це буде зробити набагато простіше. Особливо зараз, коли вся увага світу зосереджена на вашій країні. Це прекрасний шанс заявити про себе».

5

По завершенні зустрічі студенти зауважили, що такі лекції дуже корисні, адже під час спілкування вони побачили свою майбутню професію в іншому світлі. Тож тепер у них виникло чимало запитань, які вони б хотіли невдовзі поставити спікеру.

До нових відкриттів, допитливі КНУКіМівці!

6