На Кафедрі сучасної хореографії КНУКіМ свято, адже до Києва приїхав виконавчий директор і художній керівник танцювального центру «Dance City» Ентоні Бейкер (Великобританія, Ньюкасл). Його попередній фаховий досвід включає роботу художнім керівником компаній «Dance Digital» та «Gloucestershire Dance».
На зустрічі-знайомстві говорили про «Сучасний танець: від ідеї до міжнародного арт-ринку. Європейський досвід і нові можливості для України».
Один з основних напрямів роботи Бейкера над танцем – це прагнення донести танець як форму мистецтва до якомога ширшої аудиторії та вивчення шляхів розкриття людської індивідуальності за допомогою танцю з різними мотивами: чи для приємного проведення часу, чи для підтримки свого тіла в хорошій фізичній формі, чи для реалізації себе в танці як у професії.
Лекція, яку читав Ентоні для студентів Кафедри сучасної хореографії – це спроба за допомогою провокаційних питань і цікавих прикладів мотивувати студентів молодших курсів більш усвідомлено ставитися до навчання і планувати своє танцювальне майбутнє. Активними учасниками лекції-діалогу стали і старшокурсники, багато з яких знають англійську і спілкувалися з Бейкером його рідною мовою.
У своєму танцювальному центрі Ентоні займається плануванням та розробкою стратегічних напрямків розвитку центру, створенням нових постановок і програм, тісно співпрацюючи з танцювальними колективами регіону як на національному, так і на міжнародному рівнях.
Бейкер сподівається з користю використати свої знання і допомогти у розбудові культурної політики України та включенні мистецтва до сучасного життя суспільства. Для нього мистецтво – це форма соціальної активносnі, в якій може брати участь кожен.
Знайомство Ентоні із КНУКіМ почалось з екскурсу репетиційними аудиторіями, де у студентів відбувались лекції. Гість відзначив високий рівень професійної підготовки студентів і погодився обговорити подальшу співпрацю з Кафедрою сучасної хореографії КНУКіМ.
Як зробити правильний для себе вибір і знайти те, чим більш за все хочеться займатися? Чи закінчується професійне життя танцюриста, коли він не може більше танцювати на сцені? Всі ці питання були порушені в лекції експерта. На жаль, протягом однієї пари неможливо дати на них вичерпані відповіді, тому зустрічі продовжаться.
Наразі обговорюються питання проведення аудиторних лекцій, майстер-класів, практичних семінарів, а також обмін студентами та спільні соціальні проекти між танцювальними центрами Великобританії та Кафедрою сучасної хореографії.
«Більшість із вас думають про те, щоб виїхати з України, – говорив Ентоні, – але розвиватись професійно в іншій країні дуже важко. Ви – танцювальне майбутнє України і можете створити новий виток у мистецтві хореографії, піднести культуру на новий рівень. Тут це буде зробити набагато простіше. Особливо зараз, коли вся увага світу зосереджена на вашій країні. Це прекрасний шанс заявити про себе».
По завершенні зустрічі студенти зауважили, що такі лекції дуже корисні, адже під час спілкування вони побачили свою майбутню професію в іншому світлі. Тож тепер у них виникло чимало запитань, які вони б хотіли невдовзі поставити спікеру.
До нових відкриттів, допитливі КНУКіМівці!