Виявляється, координація рухів, яка напрацьовується в танці, впливає на розум, свідомість і емоційний інтелект. Заняття танцями і взагалі мистецтвом (спортом) підсилюють здатності відчувати і розпізнавати почуття інших людей, співпереживати, реагувати на події і надавати дружню підтримку оточуючих. «Результат навчання – свого роду зворотний зв’язок: ми працюємо над рівновагою тіла, а воно дарує нам рівновагу духу. Танець допомагає нам знайти гармонію з людьми, природою, музикою і вищими силами », – каже Тетяна Миколаївна.
Танець – це зарядка не тільки для тіла, але і для мозку. Коли ми розучуємо нові елементи, ми активізуємо різні структури головного мозку і нервову систему. Таким чином, рухові дії розвивають мозок. Останні дослідження показують, що своїх цілей частіше досягають люди не з видатним IQ, а з високим показником емоційного інтелекту, який так добре розвивають спортивні танці.
Рух впливає на структури, відповідальні за старіння. Всім відомі приклади балетних зірок-довгожителів – Галини Уланової (88 років) і Ігоря Моїсеєва (100 років).
Крім того, танці знімають енергетичні і психологічні блоки, тому кращого способу розслабитися після важкого трудового дня просто не знайти.
Деякі зони мозку, які задіяні в танці, можна активізувати тільки в дитинстві. Заняття хореографією (стретчинг) розвивають психофізичний апарат дитини, тобто ведуть до формування правильної постави, пластичності і природної грації
Починаючи навчання дитини танців ще в дитинстві, ви закладаєте надійний фундамент на все його життя. Звичайно, можна віддати його в шаховий клуб, але погодьтеся, танці набагато приємніше. Головне – вибрати правильну школу та гарного викладача.