На факультеті режисури та хореографії КНУКіМ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Хореографічна та театральна культура України: педагогічні та мистецькі виміри».

У заході взяли участь відомі науковці та викладачі з провідних наукових та освітніх установ України.

1

За задумом організаторів конференція складалася з трьох частин: пленарне засідання, відео презентація нових видань і проектів факультету та звітний концерт кафедр народної, бальної, сучасної та класичної хореографії КНУКіМ.

Привітав учасників конфренеції директор Інституту мистецтв Олександр Іванович Скнарь. Він звернув увагу на те, що професійна компетентність випускників вищих навчальних закладів соціально-культурної сфери з кожним роком стає все вищою і вищою.

2

«Я вітаю всіх присутніх на Всеукраїнській науково-практичній конференції. Лише тут ви зможете почути доповіді знаних науковців, викладачів та професорів найкращих мистецьких навчальних закладів України. Бажаю вам ґрунтовних дискусії щодо сучасного стану мистецтва в нашій державі та перспектив розвитку мистецької педагогіки на вітчизняних теренах», – сказала декан факультету режисури та хореографії КНУКіМ Лариса Юріївна Цвєткова.

4

Завітав на конференцію ректор Київського національного університету культури і мистецтв, професор Михайло Михайлович Поплавський.

«Вітаю всіх шановних гостей у Київському національному університеті культури і мистецтв. Сьогоднішній день є знаковим для наукової спільноти України, бо чи не вперше ми ґрунтовно обговоримо перспективи розвитку хореографічної, театральної та естрадної освіти в Україні. Вже багато років професійні викладачі кафедр бальної. Народної класичної та сучасної хореографії КНУКіМ виховують справжніх майстрів сцени та впроваджують інноваційні технології у сучасну вищу освіту», – сказав Михайло Поплавський.

5

Народний артист України, директор Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва Петро Бойко від імені учасників конфренеції подарував Михайлу Поплавському науковий збірник «Барвінок».

6

На пленарному засіданні виступили: кандидат педагогічних наук, директор Інституту мистецтв КНУКіМ О. І. Скнарь, доктор філософських наук, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін КНУКіМ С.Д. Безклубенко, кандидат педагогічних наук, заступник директора Інституту інноваційних технології МОН України Ю. І. Завалевський, директор економічних наук, начальник відділу соціально-гуманітарної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Ю. М. Сафонов, доктор мистецтвознавства, завідувач кафедри бальної хореографії Харківської державної академії культури О. І. Чепалов, доктор педагогічних наук, професор лабораторії методології психосоціальних та соціально-політичних досліджень Інституту соціальної та політичної психології НАПН України О. І. Жорнова, кандидат педагогічних наук, завідувач лабораторії естетичного виховання Інституту проблем виховання АПН України О. А. Комаровська, професор кафедри театрального мистецтва КНУКіМ В. П. Пацунов, народний артист України, директор Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва П. А. Бойко.

3

Під час Всеукраїнської науково-практичної конференції експонувалася книжкова виставка, яку підготувала Наукова бібліотека КНУКіМ. Тут були представлені 150 книг, монографій, навчальних посібників, словників, періодичних видань та інших наукових праць викладачів Факультету режисури та хореографії КНУКіМ. Праціваники Наукової бібліотеки підготували «Каталог книжкової виставки», що містив бібліографічний опис усіх видань, презентованих на виставці.

7

Конфренеція «Хореографічна та театральна культура України: педагогічні та мистецькі виміри» продовжилась роботою трьох секцій: хореографічне мистецтво, театральне мистецтво, мистецтво естради. Також відбалася низка «круглих столів» та відкритих занять з фахових дисциплін.

Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції зуміли виявити основні проблеми і тенденції розвитку хореографічного й театрального мистецтва та освіти України, обговорено стан і перспективи розвитку мистецької педагогіки, впровадження інноваційних технологій хореографічної та театральної освіти.