На факультеті хореографічного мистецтва КНУКіМ відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Взаємодія аматорського та професійного хореографічного мистецтва», що зібрала керівників і викладачів закладів вищої та позашкільної освіти, керівників аматорських хореографічних колективів з різних куточків України і закордону.

Учасників конференції привітав Почесний президент КНУКіМ, доктор педагогічних наук, професор Михайло Михайлович Поплавський, який відзначив високий рівень хореографічної підготовки в університеті і запросив всіх присутніх до цікавої творчої співпраці.

На пленарному засіданні з вітальним словом виступила декан факультету, кандидат мистецтвознавства, доцент, заслужений діяч мистецтв України Ольга Олегівна Бігус.

На мистецьку хвилю всіх присутніх налаштував завідувач кафедри хореографічного мистецтва, професор, доктор мистецтвознавства Олександр Іванович Чепалов, розповівши про нові біографічні джерела щодо видатного українця Сержа Лифаря.

Проблему збереження високих мистецьких орієнтирів у хореографії порушила доцент, заслужений працівник культури України Лариса Юріївна Цвєткова.

Непересічний інтерес викликав виступ завідувача кафедри танцю Клайпедського факультету Литовської академії музики і театру, доктора гуманітарних наук, професора Відмантаса Мачюльскіса «Підготовка фахівців хореографічного мистецтва в Литві: сучасність і перспективи». Пан Мачюльскіс приділив увагу ряду ідентичних проблем хореографічної освіти в Україні та Литві, розповів про європейські освітні програми для студентів-хореографів, акцентував на необхідності збереження національних хореографічних шкіл.

Актуальні аспекти хореографічної підготовки у техніко-естетичних видах спорту висвітлила завідувач кафедри хореографії та мистецтвознавства Львівського державного університету фізичної культури, кандидат педагогічних наук, професор, майстер спорту СРСР Валентина Юріївна Сосіна.

Доцент кафедри загальної педагогіки, дошкільної та спеціальної освіти Ізмаїльського державного гуманітарного університету, кандидат педагогічних наук, доцент Антоніна Семенівна Шевчук присвятила виступ впливу на дитину хореографічних зразків Павла Вірського.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри хореографічного мистецтва КНУКіМ Ірина Миколаївна Гутник зосередила увагу на проблемах конкурсного руху в хореографії, важливості не лише практичних, а й теоретичних майстер-класів провідних фахівців галузі.

Доцент кафедри хореографічного мистецтва КНУКіМ, кандидат мистецтвознавства Аліна Миколаївна Підлипська присвятила доповідь гостроактуальним проблемам впровадження наукометричних підходів у виявленні рівня фаховості вітчизняних викладачів мистецької сфери, розповіла про науковий журнал «Танцювальні студії», що два роки поспіль створюється в Університеті культури.

Доцент кафедри хореографічного мистецтва КНУКіМ, кандидат педагогічних наук Тетяна Миколаївна Чурпіта повідомила про власні наукові здобутки – створену 2018 року монографію «Микола Трегубов: життя і творчість», присвячену видатному вітчизняному балетмейстеру, у минулому – викладачу кафедри хореографії Київського державного інституту культури.

Викладач кафедри хореографічного мистецтва КНУКіМ Олександр Олександрович Маншилін познайомив з мистецьким проектом «Артіль», створеним з метою сприяння професійній реалізації молодих балетмейстерів сучасної хореографії.

Всі учасники зауважили про актуальність проведення щорічної конференції у КНУКіМ, важливість питань, розкритих під час виступів, висловили сподівання на об’єднання хореографічної спільноти задля розвитку мистецької галузі.

Традиційно підвищений інтерес учасників конференції викликали практичні покази з фахових хореографічних дисциплін, що провели провідні викладачі кафедри хореографічного мистецтва КНУКіМ:

Тетяна Анатоліївна Винокурова, викладач («Теорія та методика викладання модерн-джаз танцю», 3 курс);

Раду Віталійович Поклітару, заслужений діяч мистецтв України, народний артист Молдови («Мистецтво балетмейстера», 3 курс);

Ірина Іванівна Герц, заслужений працівник культури України, доцент; концертмейстер – Галина Анатоліївна Ільїна («Методика виконання класичного танцю», 1-2 курси);

Ростислав Володимирович Савченко, викладач («Ансамбль сучасного танцю», 1-2 курси);

Лариса Юріївна Цвєткова, доцент, заслужений працівник культури України; концертмейстер – Ірина ВалентинівнаГорчинська («Методика викладання класичного танцю», 2 курс);

Андрій Васильович Тимчула, викладач; концертмейстер – Валентина Федорівна Гурова («Теорія та методика викладання українського народно-сценічного танцю», 3 курс);

Ольга Дмитрівна Харчук, кандидат мистецтвознавства, доцент; концертмейстер – Микола Дмитрович Буяло («Теорія та методика викладання народно-сценічного танцю», 4 курс);

Людмила Іванівна Вишотравка, доцент, заслужена артистка України («Теорія та методика викладання contemporary dance», 2-4 курси);

Ольга Сергіївна Білаш, доцент, заслужений працівник культури України («Мистецтво балетмейстера», 2-5 курси);

Людмила Францівна Хоцяновська, доцент, заслужена артистка України («Мистецтво балетмейстера», 2-4 курси);

Мирослав Євгенович Кеба, доцент, заслужений працівник культури України, відмінник народної освіти України, суддя національної категорії («Композиційна побудова конкурсних варіацій бального танцю (європейська програма)»), 4 курс);

Надія Олександрівна Горбатова, кандидат історичних наук, доцент («Мистецтво балетмейстера», 5 курс);

Юрій Васильович Васютяк, викладач, суддя міжнародної категорії; Яна Олександрівна Васютяк, викладач, суддя міжнародної категорії («Композиційна побудова конкурсних варіацій бального танцю (латиноамериканська програма)»), 1 курс);

Максим В’ячеславович Бевз, викладач («Ансамбль бального танцю», 1 курс).

Всі учасники конференції були захоплені викладацькою майстерністю педагогів та надзвичайно високим рівнем підготовки студентів кафедри хореографічного мистецтва КНУКіМ, висловивши сподівання на зустріч наступного року.