10 липня українці влаштували танцювальний флешмоб перед собором святого Стефана у Відні. До проєкту долучилося близько двохсот людей. За словами ініціаторки та хореографки-постановниці Олени Шоптенко, танцем хотіли підтримати співвітчизників та нагадати світові про війну в Україні.

«Ми знаходимося тут, але серцем ми в Україні. І те, що ми можемо зробити – збирати гроші, влаштовувати акції й не давати людям в Європі забути про війну. Щоб вони бачили, пам’ятали й не відверталися від нашого горя», – зазначив зірковий викладач нашого факультету Олена Шоптенко.

Захід готували спільними зусиллями українського посольства, Товариства української молоді та небайдужих українців.

“Постійно приходили люди – хореографи, організатори, звичайні люди, які хотіли долучитись і допомогти. Ми ще раз доводимо світу, що українці мегакруті – цю постановку 200 людей, з яких понад 25 – діти, підготували всього за чотири дні, займаючись по три-чотири години на добу. У нас не було бюджету, було мало часу, але ми це зробили”, – розповіла Олена Шоптенко.

З її слів, зібрані під час флешмобу кошти будуть направлені у “Фонд Маша” на підтримку жінок та дітей, які постраждали від війни.