Танець денс-холл виник в далеких 60-х роках минулого століття в Кінстоні – столиці Ямайки. Саме там, на засадах ритму реггі, з’явився оригінальний ритм музики, запальні мелодії якого породили нові танцювальні рухи. Основним фактором при формуванні танцювальних і музичних традицій Ямайки стало соціальне розшарування суспільства. Європейські переселенці представляли найзаможніших верств суспільства, менш заможні – метиси і нащадки емігрантів. Вихідці з Африки, в більшості своїй, ставилися до нижчих прошарків. Кожна раса і національність привносила частку свого культурного колориту в розвиток Ямайки.
На розвиток мистецтва наклали найбільший відбиток африканський спосіб життя і мислення. Спочатку танець наділявся магічним значенням, за допомогою якого задобрювали природні стихії. На перший погляд рухи можуть здатися нерозбірливими і хаотичними, але насправді – це зважені і чітко налагоджені зв’язки. Танцювальні рухи ямайців мали принципові відмінності від танців всіх інших народностей.
Новий соціальний танець об’єднував людей, надаючи чудову можливість відчувати партнера в стрімкому танцювальному русі. Спочатку поняття «dancehall» означало не тільки напрямок танцю і музики, а було відображенням частини культури ямайського народу – релігійні, соціальні та політичні якості острівної держави.
Але після закінчення часу політичний контекст був втрачений, а танець став більш видовищним і розважальним.
Танець користувався популярністю в в найрізноманітніших місцях – на святах, вечірках, в клубах і навіть на вулицях, скрізь – де знаходився вільний рівний майданчик. Це і стало душею танцю dancehall.
До 80-х років стиль танцю розвинувся в самостійний напрям, отримавши по всьому світу безліч шанувальників клубного руху. Енергійний і виразний танець дає можливість розкріпачитися, позбутися від затискачів, дозволити собі виглядати привабливо. Для dancehall характерні сексуально-жіночні рухи і пластика афроамериканців. У танці присутні кругові рухи стегнами, трясіння і хвилі. Навантаження при виконанні рухів можна порівняти з пробіжкою на тривалу дистанцію або тренуванням у спортзалі.
З кожним роком танець свободи, жаги до життя і єднання залучає все більшу аудиторію.