Jazz-funk – сучасний танцювальний стиль, спонтанно сформувався близько 20 років тому в США, запозичуючи окремі елементи джазової хореографії, хіп-хопу, стрип-пластики, естрадної хореографії та вакінг. Це танець контрастів, де уривчасті, різкі рухи несподівано змінюються м’якими і плавними, поглинаючи увагу глядачів.

Багато американських зірки естради сьогодні танцюють саме в цьому стилі – Брітні Спірс, Бейонсе, Крістіна Агілера, Джанет Джексон. У епатажних виступах Леді Гага з групою танцюристів легко впізнавані елементи джаз-фанку.

Jazz-funk дозволяє виражати емоції, він сповнений зухвалості, манірності і особливої ​​краси.

Від танцюриста, який вибрав цей стиль, потрібно чимало вмінь і творчі здібності. Потрібно вміти імпровізувати, рухи повинні бути чіткими, відточеними. У рухах танцюриста зазвичай можна дізнатися класичні джазові імпровізації.

Засновником стилю вважають Боббі Ньюберрі. Це хореограф популярних американських шоу, що працює з такими заїздами як Емінем, Пінк і багатьма іншими. Сьогодні його майстер-класи збирають величезну аудиторію по всьому світу – не тільки в США, то і в Європі і Азії.

Причина популярності стилю

Jazz-funk користується величезною популярністю в молодіжному середовищі в будь-якій країні світу. Це універсальна мова, яка зрозуміла всім. Танцювальна система здатна змінюватися в залежності від музики, так як джаз-фанк запозичив елементи з безлічі стилів. Сьогодні цей найбільш популярний танцювальний стиль, що демонструються в кліпах на каналі МТV, один з найбільш затребуваних стилів в сучасній хореографії.

Популярність джаз-фанку обумовлена ​​тим, що з кожного стилю він запозичив найкраще. Можливість імпровізувати, висловлювати свої емоції, робить танець дуже енергійним, експресивним, динамічним, часто сексуальним. Танцюрист отримує можливість виразити себе на мові тіла.

Характерні особливості джаз-фанку

Одна з характерних особливостей танцю – імпульсивність. Імпульс утворюється і проявляється у верхній частині тіла танцюриста, розходиться від грудей, плечей, ліктів. Тіло здійснює швидкий рух в бік або вперед. Така спонтанна активність пластики незмінно приковує увагу глядачів. Ще одна особливість джаз-фанку – хвилеподібні рухи з переходом від різких і ламаних до м’яким і плавним. Така манера руху створює гарні складні візерунки.

Джаз-фанк досить складно розібрати на окремі елементи, цей танець підпорядковується тільки музичному ритму, він дихає і живе, поки звучить музика. Харизма танцюриста в цьому танці особливо помітна і важлива. Джаз-фанк – прекрасний спосіб самовираження поза обмеженості соціальними і будь-якими іншими умовностями.

Танцювати в цьому стилі не так вже й просто – потрібна хороша фізична підготовка, витривалість і деякі акробатичні навички.