«Халсті» – останній в категорії справжніх американських танців, які з’явилися і пройшли своє становлення в Сполучених Штатах.

Старше покоління ще пам’ятає «божевільні» 70-ті, коли молодь, втомлена від заборон всього, знаходила вихід своїй енергії, стали вельми популярними в 1960-1970 рр в Європі та Америці на дискотеках з мерехтінням вогнів і високоякісним (за тими мірками) звуком . Вищим «пілотажем» тоді були імпровізації танців, які виконувалися поп-зірками тих часів. Високі платформи, «кльош», зачіски “афро” – обов’язкові атрибути молодості тієї сучасності.

У ті роки почала формуватися подоба власного танцювального стилю серед групи підлітків в Нью-Йорку. Змагання на дискотеках, здебільшого зі стилю “рок”, кращих танцюристів районів і передмість, забезпечували обмін інформацією і закладали основу сучасного стилю.

На одній з таких дискотек з’являється цікавий парний, досі невідомий танець, який миттєво підхоплюють інші. Прості і доступні рухи – крок на 6 тактів, нескладні повороти легко запам’ятовуються і поступово охоплюють всі великі території.

Подальший розвиток сучасного Халсті відбувається за звичним сценарієм. Музика тих часів на танцполі: “The Ipanema”, “The Corso”, “Barney Goo Goo’s” і подібна. Відомі і вельми популярні тоді танці: Мамбо, Ча-ча-ча, Сальса, Болеро. Змішавши всю цю бурхливу суміш воєдино і додавши туди маловідомі поки ще рухи спокійного парного танцю, ми отримали в результаті “Мотузковий Хастл” або “Латино Хастл”. Рух Халсті поступово набирає обертів і виходить далеко за межі Нью-Йорка.

Історія виникнення танцю хастл

За всі роки свого існування нью-йоркський танцювальний стиль потроху видозмінювався, вбираючи повороти і проходки латинських і свінгового танців і навіть деякі рухи бальних танців. Навіть в наші дні вдосконалення триває, але базовий рахунок “& 1-2-3” середини 70-х всі ці роки залишається незмінним.

Халсті – це дуже динамічний парний танець, побудований на найпростіших базових рухах і розбавлений багатьма варіаціями, імпровізаціями. Танець для відпочинку душі і тіла. Танець для спілкування. Танець для дозвілля. Цей напрямок ідеально підходить для енергійних людей, причому абсолютно будь-якого віку. Для того, щоб освоїти танцювальні рухи, не потрібно мати спеціальної підготовки. Все легко і просто.

Відсутність жорстких, фіксованих вимог, демократичність і простота сприяють високому зростанню популярності хастла з кожним роком.