Нещодавно в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Хореографія ХХІ століття: мистецький та освітній потенціал» (15-16 квітня 2016 року в КНУКіМ) відбулася презентація авторських методик навчання хореографічного мистецтва. Відкривали показ уроків студенти Кафедри класичної хореографії Факультету хореографічного мистецтва, їх виступи вразили  високохудожністю, відточеністю рухів та граційністю.

Cвоїми баченнями та думками щодо значущості, унікальності та актуальності впровадження авторських методик у вивченні хореографічного мистецтва поділилися викладачі кафедри, які працювали над підготовкою та постановкою практичних занять з наступних фахових хореографічних дисциплін:

– «Педагогічна системи Варвари Павлівни Мей. Екзерсис біля станка» (дисципліна «Теорія та методика викладання класичного танцю») учасники – студенти І курсу.

Підготовкою даного виступу займалася Лазарчук Тетяна Євгенівна – викладач кафедри класичної хореографії, яка зазначила : «Студенти І курсу продемонстрували екзерсис біля станка, на середині залу та деякі вправи allegro. Особлива увага була сконцентрована на розвитку координації у вправах , взаємодії рухів ніг, рук, голови».

Музичний супровід уроку підготувала провідний концертмейстер кафедри Наталя Миколаївна Коресандович.

– «Особливості виконавської майстерності школи Джорджа Баланчина» (дисципліна «Техніка та прийоми неокласичного танцю») учасники – студенти ІV курсу.

Доцент, заслужена артистка України Людмила Іванівна Вишотравка, балетмейстер-постановник виступу радо поділилася новизною та актуальністю даної методики :«Дисципліну «Техніка та прийоми неокласичного танцю» лише цього року було введено до навчальної програми кафедри на четвертому році навчання, то ж на конференції урок було представлено вперше. Неокласичний танець базується на відмінному від класичного танцю русі тіла і складності хореографічного малюнку,саме тому ми намагалися досягнути вільного, пластичного руху корпусу і рук у поєднанні із правильним диханням, і в той же час, чіткості і координації руху ніг»,– зазначила балетмейстер-постановник.

ФОТО-№1-неокласика

– «Розвиток виконавської майстерності та опанування манери на уроках характерного та історико-побутового танців» (дисципліни «Методика виконання характерного танцю» та «Методика виконання історико-побутового танцю») учасники – студенти ІІІ курсу.

Підготовкою виступу з характерного танцю займався доцент Кафедри класичної хореографії, заслужений артист України Афанасьєв Сергій Миколайович, за його словами, для показу були відібрані найбільш характерні народні танці різних країн світу, це дало можливість як найяскравіше продемонструвати як емоційно-виразний характер виконання вправ, так і технічну сторону характерного танцю. При підготовці уроку студенти особливо чуйно сприйняли манеру та характер угорського та іспанського танцю».

ФОТО№2-__стор-побут

Підготовкою виступу з історико-побутового танцю займалася доцент кафедри класичної хореографії, заслужена артистка України Перова Ганна Олексіївна. На її думку, студенти поринули в атмосферу різних історичних епох для того, щоб наповнити образно-емоційним змістом танець та донести до глядача відчуття тієї чи іншої історичної епохи з їх характерними стильовими особливостями.

Музичний супровід уроку підготувала провідний концертмейстер кафедри Гладка Людмила Володимирівна.

Фото-№3-характерний

– «Групова імітація «унісон» як один з прийомів імпровізаційної техніки»

(дисципліна «Методика виконання імпровізації та контактної імпровізації») учасники – студенти ІУ курсу.

«Головним завданням  показу було представлення можливостей розвитку творчих здібностей студентів засобами структурної танцювальної імпровізації та розкриття методики вивчення групових вправ з імітації «унісон»,– зазначила автор методики, доцент, заслужена артистка України Людмила Францівна Хоцяновська.

Музичний супровід уроку підготувала провідний концертмейстер кафедри Наталія Вячеславівна Слупська.

Викладачі,концертмейстери та студентський склад кафедри класичної хореографії своїми практичними показами ще раз підтвердили міцність фундаменту класичної школи, яка є обов’язковою складовою професійних навичок артиста  і балетмейстера в майбутньому.

ФОТО-№4-загальна