Існують різні моделі одягу для народних напрямків. При оформленні таких спідниць використовуються народні мотиви, що відображають особливості і традиції певної країни. Довжина спідниці може бути різною.

• Гетри для балету

Це не тільки данина моді, вони мають і інше призначення. Справа в тому, що під час танцювального заняття, яке зазвичай триває протягом 1,5-2 годин, ноги танцівниці відчувають підвищене навантаження. Це може привести до появи травм, якщо м’язи недостатньо розігріті. З метою захисту ніг і використовуються гетри. Вони забезпечують стабільний приплив крові до м’язів, які бувають активними під час тренування. Варто відзначити, що без додаткового захисту ноги швидко остигають. Тому практично всі танцівниці використовують панчохи під час тренувань.

• Штани для танців

Повинні бути якісними, зручними, а також не утрудняти рухів танцівника і вигідно підкреслювати його фігуру. Штани призначені для різних танцювальних напрямків (наприклад, хіп-хопу, джаз-фанку). Цей одяг задіяна як в чоловічому, так і в жіночому гардеробі.

• Лосини для танців

Базова річ для занять сучасними або класичними напрямками танців. Такий одяг ідеально підходить для амплітудних рухів. Зазвичай лосини виготовляються з еластичної тканини для максимального комфорту танцюристів. Внутрішня область стегон і пояс зміцнюються додатковими вставками. Завдяки щільному матеріалу лосини для танців іноді носять без натільної білизни.

• Бриджі для танців

Це укорочені штани, у яких штанини обрізані по лінії трохи нижче коліна. Іноді такий одяг має манжети, щільно охоплюють ноги. Бриджі можуть мати як низьку, так і високу посадку. Вони часто використовуються для танців, оскільки володіють широкою функціональністю, не утрудняють рухів і забезпечують максимальний комфорт спортсмену.

Також бриджі є хорошою річчю для проведення тренувань. Якщо тренувальні моделі зазвичай випускаються в чорному кольорі, то варіанти для виступів мають більш багатий вибір забарвлень.

• Боді для танців

Практичний і зручний компресійний одяг, що характеризується високою еластичністю. Зазвичай боді виготовляються з суміші бавовняної тканини, поліаміду та лайкри. Такий склад забезпечує одязі високу зносостійкість, що особливо важливо при частих праннях. Боді для занять танцями забезпечують високий рівень терморегуляції. Якісний одяг не розтягується з часом, зберігає первісну форму. Часто використовуються як елемент костюма для бально-спортивних танців. Залежно від особистих переваг або специфіки танцювального напрямку танцюрист може вибрати моделі з коротким або довгим рукавом, на широких або тонких лямках.

• Костюми для театральних постановок

Одяг для театральних постановок має задавати розвиток і продовжувати тематику персонажів вистави. Театральні костюми зазвичай відрізняються помітним зовнішнім виглядом і повністю відповідають духу постановки. Одяг для таких заходів виготовляється на замовлення. У створенні костюма повинен приймати участь професійний дизайнер. Якщо у театральній постановці передбачається багато танців, то костюми повинні враховувати специфіку рухів.

• Костюми для свята і карнавалу

Карнавальні наряди допомагають людині перевтілитися і вжитися в образ. На сьогоднішній день є безліч магазинів, які продають готові вбрання для свята й карнавалу. Звернувшись в один з них, можна купити максимально комфортну і зручну одяг, що відповідає духу урочистості.

• Хорові костюми

Призначені для виступів на сцені під час концертів, тому повинні представляти людину в найкращому світлі. Зазвичай такий одяг має святковий і ошатний зовнішній вигляд. Іноді хорові костюми бувають стилізовані під конкретне спрямування, наприклад, під російський стиль.

• Національні костюми

Кожен народ має свої мову, звичаї і традиції, а також характерний яскравий одяг. Саме вона відображає культурну спадщину. Національні костюми на сьогоднішній день часто використовуються для масових заходів і виступів на сцені. Приміром, російський жіночий народний костюм для танців зазвичай складається з сарафана, сорочки і кокошника. Наряд для сіртакі виконується в грецькому стилі.