Доведено, що танці допомагають розслабитись і розвинути пластичність тіла. Професійні танцюристи рекомендують під час занять залишати за межами танцювального класу поганий настрій і забувати про побутові негаразди. На жаль, це буває складно зробити при неправильно підібраному одязі. Тому вкрай важливо уважно поставитися до вибору танцювальної екіпіровки.
• Особливості танцювальних костюмів
Весь одяг для танців ділиться на два види: для виступів і тренувань. Остання повинна бути виконана з натуральних тканин з невеликою кількістю еластану або з високоякісної синтетики. Важлива умова такої екіпіровки ‒ надання танцюристу повної свободи рухів. Тренувальна одяг не повинен заважати людині.
Танцювальні костюми для виступів є невід’ємним атрибутом танцюриста. Від тренувального одягу вони відрізняються більш розкішним зовнішнім виглядом. Такі наряди повинні підбиратися в залежності від напрямку і місця походження танцю. Наприклад, для фламенко можна надіти розкішну сукню зі шлейфом, а для сучасної хореографії підійде купальник тілесного кольору.
• Костюм жіночий танцювальний
Речі для дівчат мають багато різноманітних видів. Жіночий одяг для танців піддається змінам відповідно до модними течіями. Наприклад, згідно з останнім трендам, великою популярністю користуються комбінезони для виступів. Вони застосовуються в таких сучасних напрямках, як боді-балет і танець на пілоні. Комбінезони не сковують рухів танцівниці, надають їй можливість повною мірою розкрити пластичність свого тіла.
• Костюм танцювальний чоловічий
Вони виготовляються з урахуванням особливостей чоловічої фігури. Танцювальний костюм повинен ідеально сидіти на тілі і в той же час не тиснути. Серед чоловіків-танцюристів є багато представників спортивно-бального напрямку. Чоловіча екіпірування зазвичай включає в себе водолазку-боді і класичні штани з лампасами.
• Костюм дитячий танцювальний
Це важливий атрибут для будь-якої дитини, яка осягає мистецтво танцю. Зовнішній вигляд такого одягу сильно розрізняється в залежності від напрямку. Так, для народних танців для дівчаток одягають сукні в традиційному стилі, а для дитячого балету ‒ в купальники або трико.
• Одяг для танців
Стандартний гардероб для занять танцями складається з 2-х частин:
верх (топ, блузка, майка, футболка);
низ (легінси, брюки, спортивні штани, шорти).
• Колготи для танців
Це одяг для хореографії і балету. Колготи мають збільшену міцність порівняно з простими буденними моделями. Деякі варіанти мають отвір на стопі. Основна їх функція ‒ давати можливість балерині наклеїти пластир або поправити вкладиші в пуантах, не знімаючи при цьому самі колготи або пачку.
• Спідниці для танців
Є кілька різновидів спідниць для танцювальних напрямків. Відмінності між ними полягають у тканини пошиття, формою і довжині. Найбільш поширені види:
1. Тренувальні. Дозволяють здійснювати активні рухи, не обмежуючи тіло. Зазвичай для пошиття таких спідниць застосовуються еластичні тканини.
2. Для східного танцю. Бувають довгі і короткі варіації подібних спідниць. Вони призначені для підкреслення жіночності і краси танцівниці. Нерідко спідниці для східного танцю мають пояс з намисто.
3. На зав’язках. Такі моделі зазвичай використовуються для тих видів танців, де потрібно продемонструвати власну розтяжку. Вони забезпечують легкість під час виконання елементів.
4. Іспанські. Характерні особливості ‒ велика довжина, пишність і яскраві кольори. Спідниці розширюються донизу і нерідко мають спокусливі розрізи.
5. Класичні. Подібні моделі найчастіше мають стриманий і стильний зовнішній вигляд. Вони розраховані на акуратні і плавні рухи. Такі спідниці є важливим елементом костюма для сучасних танців і напрямків у стилі модерн.
6. Індійські. Виконуються в традиційному індійському стилі, мають безліч національних прикрас. Зазвичай їх форма дозволяє танцівниці виконувати рухи в швидкому темпі.