Під час ознайомчої практики студенти першого курсу Кафедри народної хореографії ФХМ КНУКіМ відвідали провідні мистецькі осередки Києва.
Потрапити до творчої майстерні Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського – заповітна мрія кожного студента-народника. І вона здійснилась завдяки генеральному директору – художньому керівнику колективу Мирославу Вантуху. Молоді пощастило побувати на репетиції ансамблю, відчути зворушливу атмосферу найвизначнішого у світі українського танцювального колективу, побачити високопрофесійне виконання відомих з дитинства хореографічних полотен Павла Вірського та Мирослава Вантуха. Також студенти познайомились із роботою студії при ансамблі.
Гостинно відчинив двері першокурсникам Кафедри народної хореографії Київський національний академічний театр оперети. Знайомство з театром, його історією, видатними особистостями, специфікою роботи балетмейстера та артиста балету допоміг здійснити молоді головний балетмейстер театру – заслужений артист України Вадим Прокопенко. Під час екскурсії КНУКіМівці подивилися балет «Моцарт Underground…» – нове бачення творів В.А. Моцарта через втілення його музики у танці. А Вадим Валерійович пообіцяв студентам, що вже на старших курсах вони зможуть проходити практику безпосередньо у балетній трупі театру, до якої нині входить чимало КНУКіМівців.
Нові позитивні враження та цікаву інформацію студенти-народники отримали, завітавши до Заслуженого академічного ансамблю пісні і танцю Збройних сил України. Безмежно талановитий та креативний балетмейстер ансамблю Євген Чернов розповів про специфіку роботи ансамблю ЗСУ та головні завдання балетмейстера військового колективу. Балет ансамблю, у складі якого багато випускників Кафедри народної хореографії КНУКіМ, виконав для студентів яскраві номери з репертуару, де поряд з народними традиційними танцями є хореографічні твори на актуальні теми сьогодення – трагічні події на Майдані та в зоні АТО.
Продовженням ознайомчої практики першокурсників стала зустріч із заслуженим артистом України, головним балетмейстером оперної студії Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського В’ячеславом Владиковичем Вітковським. Відомий балетмейстер поділився зі студентами власним досвідом постановочної діяльності як в професійних ансамблях, так і в театральних виставах, розповів про свій творчий шлях – від артиста балету до балетмейстера та викладача. Також В’ячеслав Владикович дав студентам цінні поради щодо розвитку й удосконалення їх балетмейстерської майстерності.
Вершиною синтезу українського народного пісенного та хореографічного мистецтв є національний Заслужений академічний український народний хор України ім. Григорія Верьовки.
Студенти були у захваті від віртуозності артистів. Без сумніву всіх вразив високий рівень виконавської майстерності балету, який спеціально для майбутніх фахівців народної хореографії виконав кращі номери зі своєї нової програми.
Про критерії підбору артистів балету, специфіку створення та виконання вокально-хореографічних композицій повідав молоді головний балетмейстер хору ім. Г. Верьовки – заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, доцент Валерій Олександрович Шкоріненко.
Приємно відзначити, що чимало випускників Кафедри народної хореографії є частиною балетної групи славетного колективу і натхненно працюють під керівництвом Валерія Олександровича – талановитого, вимогливого та відданого своїй праці балетмейстера і педагога.
Сьогодні в умовах затребуваності універсальних танцівників та постановників кожен майбутній хореограф повинен оволодіти якомога більшою кількістю сучасних танцювальних стилів і напрямків. Про такі сучасні вимоги до рівня фахової майстерності поінформував студентів 1-го курсу Андріс Капіньш – директор київської студії балету Алли Духової «Тодес». На репетиції, де побували КНУКіМівці, відомий виконавець, хореограф і педагог детально зупинявся на поєднанні хореографічних елементів і поетапному створенні композиції.
Серед великої кількості професійних колективів своєю самобутністю вирізняється Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня», покликаний на високопрофесійному художньому рівні інсценувати зразки фольклорної спадщини та розкривати особливості культурно-історичних традицій українського народу. Творчий склад театрального ансамблю – співаки, музиканти і танцюристи, серед яких випускники Кафедри народної хореографії КНУКіМ, гідно репрезентує українське мистецтво на різних майданчиках країни та світу. Завдяки художньому керівнику театру – народному артисту України Миколі Олександровичу Буравському, першокурсники здійснили екскурсію театром фольклору, побували на репетиції танцювальної групи ансамблю, де побачили фрагменти номерів з репертуару. Своєю нестримною енергією, щирістю емоцій, справжнім національним колоритом та професіоналізмом вразила усіх присутніх і хорова група театру.
Переважна більшість професійних балетмейстерів розпочинають свою діяльність у дитячих хореографічних колективах, робота в яких тільки на перший погляд здається легкою. Про власну методику роботи з дітьми різного віку студентській молоді Кафедри народної хореографії КНУКіМ не лише розповіла, а й продемонструвала практично Оксана Олексіївна Круковська – керівник народної хореографічної майстерні «Мальва» міста Бровари.
Практиканти побували на заняттях чотирьох груп різного віку, спробували розгадати секрет педагогічної майстерності Оксани Олексіївни, як вдається досягти такого високого рівня підготовки учасників колективу – одного з кращих в Україні.
Сподіваємося, що в майбутньому випускники художньої майстерні «Мальва» стануть студентами Кафедри народної хореографії КНУКіМ.
Отже ознайомча практика першокурсників Кафедри народної хореографії КНУКіМ розкрила широкі обрії майбутньої професії, сприяла конкретизації устремлінь сьогоднішніх студентів – завтрашніх професійних танцівників, балетмейстерів, педагогів.