Ансамбль народного танцю «Київ» Національного університету культури і мистецтв виборов право представляти Україну на міжнародному фестивалі у Польщі, де зібралися професійні та найкращі аматорські колективи із 16-ти країн світу.
Що може бути кращим для студентів-хореографів, аніж літній відпочинок, під час якого ти не лише відпочиваєш, а й підтримуєш чудову фізичну форму, мандруєш різними країнами, відкриваючи для себе багатогранність, неповторність і самобутність танців різних народів світу! Впродовж 12 днів ти маєш змогу виступати на сучасних сценічних майданчиках, а публіка в захваті аплодує тобі стоячи…
Саме так відпочивали цього літа студенти кафедри народної хореографії. Вже традиційно на канікулах ансамбль народного танцю «Київ» під керівництвом завідувача кафедри народної хореографії Ірини Миколаївни Гутник вирушив у подорож, цього разу – до Польщі, на 52-ий Міжнародний фестиваль «Тиждень бескидської культури», в якому взяли участь хореографічні колективи із 16-ти країн світу та польські ансамблі з різних регіонів цієї країни.
Щоб отримати запрошення для участі у фестивалі, потрібно було ще восени пройти серйозний відбірний тур, адже на фестивалі свою державу може представляти лише один колектив. Організатори передбачають низку необхідних умов і правил, які, зокрема, стосуються концертної програми, що її колектив планує презентувати на фестивалі. Головна умова – виконання хореографічних номерів у супроводі ансамблю народної музики. Тож у складі української делегації був ансамбль української музики «Гарнограй» під керівництвом ст. викладача кафедри джазу та естрадного співу КНУКіМ Сергія Володимировича Дідка.
Програма була досить насиченою. Майже щодня артисти вирушали до різних містечок регіону, де спільно з хореографічними колективами з інших країн дарували своє мистецтво вдячній публіці, яка привітно зустрічала учасників фестивалю, не шкодувала оплесків, подарунків і, звичайно, квітів.
Всім запам’яталась святкова хода вулицями міста Вісла, під час якої, на прохання жителів і гостей, учасники фестивалю танцювали просто неба.
Окрім того, керівники місцевих, районних і обласних адміністрацій влаштовували зустрічі з делегаціями, на яких сторони розповідали про свої досягнення в галузі культури та мистецтва, а часом ділилися і проблемами. Можемо впевнено стверджувати, що українським студентам дуже пощастило, адже в них є виш – КНУКіМ, який готує балетмейстерів і артистів з вищою освітою. У Польщі ж на сьогодні ще немає жодного університету чи інституту, в якому хореографи могли б здобути фахову освіту.
Фестиваль – це не лише виступи, а й відпочинок, який в учасників ансамблю «Київ» вдався на славу: прогулянки на природі, яка просто вражала своєю красою, а цілюще гірське повітря додавало всім сил і здоров’я; розваги в аквапарку та барбекю.
А ще екскурсія до музею пива. Так-так, саме цей напій дуже поширений у Польщі, а завод, який першим розпочав його виробництво, працює вже майже століття. Тож усім було дуже цікаво побачити, як все починалося.
Відпочинок учасників ансамблю продовжився в столиці Австрії – Відні. Прогулянкою цим чудовим містом, у якому свого часу жили найбільш впливові королівські династії та творили найвідоміші митці музичного мистецтва, вирішили завершити свою літню мандрівку учасники ансамблів «Київ» і «Гарнограй». Слід зазначити, що творча співпраця цих колективів вкотре була досить плідною і залишила по собі незабутні враження у всіх.
Приємно, що гості та учасники фестивалю з особливою увагою та емоціями дивилися виступи саме українського колективу. Глядачі із сусідніх держав, знаючи про високий рівень розвитку народно-сценічного танцю в Україні, були готові до захоплюючого видовища, а гості, які чули про нашу державу лише з новин, намагалися якомога більше дізнатися про українців та їхню культуру. «Яка вона – Україна?» – запитували нас артисти з Нової Зеландії та Індії. «Невже в Україні всі дівчата такі гарні, а хлопці такі мужні?» – цікавилися бразильці та мексиканці.
Звісно, студенти наввипередки розповідали різними мовами про свою державу та, розуміючи, як багато і відразу хочеться сказати, запрошували співрозмовників на свій виступ: «Про Україну краще в танці розповім!».
Побувавши на фестивалі, студенти ще раз переконались, що, поза сумнівом, мову танцю розуміють всі, адже народний танець береже в собі традиції, історію та культуру народу. І ні з чим не можна порівняти відчуття гордості за Україну, яке переповнює серця артистів, коли український «Гопак» у Польщі глядачі з різних країн світу вкотре просять виконати на «біс»!