Раціон
Перш за все, варто зазначити, що раціон танцюриста повинен мати достатню кількість мікро- та макроелементів, вітамінів і при цьому залишатися легким. Дієтологи радять вживати продукти білкової групи (риба, м’ясо птиці, горіхи), овочі, фрукти, зелень. Не варто забувати й про різноманітність: раціон має відрізнятися кожного дня.
Сніданок має містити складні вуглеводи (крупи, квасоля, злакові), які довше засвоюються в організмі, щоб ви відчували себе ситими та енергійними довше.
Перекус
Більшість дієтологів радять харчуватися за принципом роздільного харчування, але нестабільний графік танцюристів не завжди дозволяє вчасно їсти. Саме тому важливо мати з собою перекус. Це можуть бути горіхи, злакові батончики, фрукти чи, навіть, гематоген. Вони насичують організм та додають енергії. Проте пам’ятайте, що перекуси не можуть замінити повноцінні страви.
Вечеря має бути найменшою за розміром. Навіть якщо тренування закінчується пізно ввечері, не варто їсти більше, ніж 100 г сиру (5-9% жирності) чи стакан кефіру.
Водний баланс
Також, важливо пити достатньо звичайної фільтрованої води. Дехто вважає, що за день необхідно випивати від 2 (у дні з низькою активністю) до 3,5 (у дні з високою активністю) літрів води. Чай, кава, солодка вода та соки не входять у добову норму.
Їжа перед тренуванням
Перед тренуванням не варто перевантажувати шлунок важкою, жирною їжею. Краще з’їсти невелику тарілку супу чи порцію риби або м’яса з салатом за годину до початку тренування.
Їжа після тренування
Дієтологи не радять після тренування вживати будь-що в їжу протягом півгодини-години. Якщо вже занадто пізно, то краще просто випити стакан кефіру.
Збалансований та правильний раціон не лише покращить ваш настрій, стан вашого здоров’я та шкіри, а й зробить вас продуктивнішими та енергійнішими. Слідкуйте за тим що, коли і як ви їсте, і забудете про тяжкість у шлунку чи млявість.