Під час міжнародного мультижанрового фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST’15 студенти ІІ-ІІІ-го курсів Кафедри сучасної хореографії КНУКіМ презентували 30-хвилинну виставу «Літерою «Г»» (за правилами шахового коня).
Оригінальну театралізацію з участю талановитих КНУКіМівців створив викладач Кафедри сучасної хореографії КНУКіМ, директор міжнародного фестивалю сучасного танцтеатру Zelyonka Fest Антон Овчінніков.
Місяць цікавої напруженої роботи в репетиційному залі університету став для студентів суцільним експериментальним дослідженням новітніх форм побудови композиції вистави та комунікації із глядачем. Занурившись у творчу лабораторію, вони шукали відповіді на незвичайні питання. Чи можна зробити глядача активним учасником вистави? Має він право вибору чи обмежений тільки місцем, що вказане у нього в квитку? Чи можливо зробити так, щоб місцем вистави стала вся глядацька зала і дійство відбувалось одночасно у кількох місцях?
Разом зі студентами постановник переосмислює простір взаємодії глядача і перформера, що традиційно розділяється на «сцену» і «глядацьку залу». Автор ніби запрошує спостерігачів мистецького процесу (глядачів) стати акторами. Так дії нових учасників спектаклю створюють чимало непередбачуваних ситуацій. Варіації розвитку подій можуть бути різними як і пересування шахового коня, що рухається «Літерою «Г»»: схема пересувань ніби і зрозуміла, але спрогнозувати, де кінь опиниться наступного разу – неможливо.
Прем’єра вистави відбулась з великим успіхом, залишивши і у глядачів, і у студентів багато різноманітних вражень та спостережень.
Завідувач Кафедри сучасної хореографії, кандидат мистецтвознавства Ольга Олегівна Бігус завжди підтримує цікаві творчі експерименти своїх колег-хореографів і молоді: «Колектив кафедри пишається талановитими студентами, які під керівництвом викладача Антона Овчіннікова взяли участь у популярному фестивалі сучасного мистецтва і достойно представили університет. Ми намагаємось експериментувати у процесі їхнього навчання, пробувати нові форми, залучати студентів до заходів всеукраїнського та міжнародного рівня, бо розуміємо, що цей досвід стане для них запорукою професійного розвитку», – зауважила Ольга Бігус.
Отже танцювальна майстерня Кафедри сучасної хореографії продовжує неймовірні експерименти!