«Танець єднає народи» – переконані викладачі та студенти кафедри народної хореографії КНУКіМ.

Адже саме любов до народного танцю поєднала студію танцю «Імпульс» з російського міста Санкт-Петербург та студентський ансамбль народного танцю «Київ», який за час перебування на фестивалі «Овации Петербурга» встиг не тільки здобути Гран-прі, а й знайти справжніх друзів і однодумців в Академії танцю Яни Динько. Гостинність керівників і учасників студії танцю «Імпульс», а головне – їх висока професійна майстерність настільки вразили творчий колектив КНУКіМ, що завідувач кафедри народної хореографії Ірина Миколаївна Гутник відразу звернулася до ректора університету М. М. Поплавського з проханням надати підтримку в організації майстер-класу від Яни Динько.

Тож 13 лютого кафедра народної хореографії зустрічала гостей із Росії: художнього керівника, головного балетмейстера студії танцю «Імпульс» і приватної Академії танцю Яни Динько, лауреата премії Президента Російської Федерації з підтримки талановитої молоді, лауреата молодіжної премії Санкт-Петербурга у сфері суспільної діяльності, переможницю конкурсу «Жінка року – 2008» в номінації «Мистецтво» Яну Динько; генерального директора Центру фестивалів і творчих програм «Северная столица» Ірину Борисівну Динько, а також соліста студії танцю «Імпульс», володаря «Золотого Сузір’я Європи», лауреата міжнародних конкурсів і фестивалів Володимира Ільїна.

Упродовж трьох днів студенти кафедри народної хореографії мали змогу ознайомитися з регіональними особливостями російського народного танцю, вивчити безліч танцювальних комбінацій і технічних елементів, притаманних окремим етнографічним регіонам Росії.

Справжнім фонтаном позитивних емоцій для студентів і викладачів кафедри стала постановка хореографічного номеру «Пензенская матаня», який Яна Динько подарувала ансамблю народного танцю «Київ».

Запальна музика, колоритна лексика танцю, цікаві хореографічні малюнки і, без сумніву, бездоганне виконання Володимира Ільїна просто зачарували всіх. Студенти з таким запалом взялися до вивчення номера, що навіть відмовлялися робити перерви, займаючись по 3-4 години за день.

3-IMG_9585У свою чергу, викладачі та студенти кафедри народної хореографії також підготували багато цікавих заходів. Гості були приємно вражені екскурсією по університету, і не тільки славнозвісною українською гостинністю, а й кваліфікацією науково-педагогічного складу, високим рівнем фахової підготовки студентів ВНЗ, сучасним дизайном аудиторій і прекрасною матеріально-технічною базою.

4-IMG_0295Зі сльозами на очах Ірина Борисівна і Яна слухали пісні у виконанні народного хору ім. С. Павлюченка під керівництвом Олени Михайлівни Скопцової. Вражена глибиною і щирістю українського народнопісенного мистецтва, Ірина Борисівна тепло подякувала артистам і пообіцяла запросити невеликий склад хору та ансамблю народного танцю «Київ» КНУКіМ на гостини до Санкт-Петербурга.

Час перебування гостей із північної столиці в КНУКіМ пролетів дуже швидко. На згадку викладачі та студенти кафедри приготували петербуржцям подарунки та сувеніри.

Декан факультету режисури та хореографії Лариса Юріївна Цвєткова від імені факультету подякувала гостям за подаровану можливість доторкнутись до багатющого джерела російського народного танцю. Місто Санкт-Петербург має давні хореографічні традиції та історію, яка надихає на творчість, і не лише місцевих жителів, а й усіх, хто там хоч раз побував. Учасники ансамблю народного танцю «Київ» мали щасливу нагоду переконатись у цьому особисто.

MG_0467Ірина Миколаївна Гутник, завідувач кафедри народної хореографії, дякуючи Яні Динько за майстер-клас, а студентам – за плідну працю, підкреслила, що це лише перші кроки у співпраці з таким чудовим мистецьким колективом. Попереду ще багато спільних творчих проектів з приватною Академією танцю Яни Динько. А вже цього року на учасників ансамблю «Київ» чекають спільні гастролі за кордоном разом із хореографічною студією «Імпульс» м. Санкт-Петербург. Відтак іще один навчальний семестр буде насичений незабутніми цікавими заходами, зустрічами і подіями.

8-_MG_0474 11-_MG_0504