На Кафедрі сучасної хореографії Факультету хореографічного мистецтва КНУКіМ відбувся майстер-клас відомого балетмейстера, хореографа, постановника, лауреата Національної премії України ім. Т. Г.Шевченка, художнього керівника театру «Київ модерн-балет» Раду Поклітару.

Представила майстра завідувач Кафедри сучасної хореографії КНУКіМ Ольга Бігус. Вона зазначила, що на студентів чекає жива розмова про мистецтво з одним із найкращих хореографів-постановників сучасності, непересічною особистістю й неперевершеним митцем та висловила вдячність Раду Віталійовичу за той життєвий і професійний досвід, який він надає студентській молоді під час кожної зустрічі.

Майстер-клас відбувся у формі діалогу між зацікавленою молоддю університету культури та їхнім творчим наставником Раду Поклітару. В ході насиченої розмови студенти ставили запитання про те, де знаний хореограф бере натхнення, з чого краще розпочинати танцювальну кар’єру, яка має бути базова освіта, як потрібно правильно працювати над собою та чи є у знаного балетмейстера задуми і бажання втілити в життя нову постановку, яку він давно мріє реалізувати.

«Я не даю поради. Це дуже відповідально. Людина заробляє поради своїм власним досвідом, сама.

Натхнення – це вигадка для ледарів. Ви не можете сидіти й чекати його, ви повинні сумлінно працювати, тільки тоді буде чудовий результат. І, що головне, обов’язково потрібно отримувати задоволення від усіх процесів роботи.

У цьому світі все вирішує талант. Він потрібен в усьому. Можна не мати відповідної освіти і стати професіоналом завдяки своїй праці. А можна все життя навчатися і так нічого й не досягти. Краще погана хореографія, але хороші виконавці, ніж навпаки», – підкреслив Раду Віталійович.

Також балетмейстер зосередив увагу КНУКіМівців на тому, що перш за все має бути бажання займатися улюбленою справою. Якщо ж це робиться через силу, то слід замислитись чи воно варте того… Можливо краще змінити професію і знайти собі справу до душі.

У майбутньому Раду має намір втілити свій творчий задум в реальність і створити постановку на роман Ромена Гарі «Життя попереду». Це комічна, зворушлива і водночас трагічна історія маленького арабського хлопчика і старої єврейки, що його виростила.

На запитання студентів, яка з його постановок є улюбленою, Раду відповів: «Улюблені роботи – останні». Він ніколи не повторюється і завжди любить створювати щось нове, трансформуючи свій досвід в мистецтво.

Наостанок Раду Поклітару побажав студентам Кафедри сучасної хореографії самовдосконалюватись, бути в гармонії із собою, професійно розвиватися та натхненно працювати.